https://www.mazok.co.il futureicon
location

אורי צבי גרינברג 20,
הרצליה

שירותי קונסטרוקטור מתקדמים – הנדסה ותכנון מבנים


הנדסת ותכנון מבנים המכונה גם הנדסת קונסטרוקציה (construction) מהווה חלק יסודי, מרכזי וחשוב בכל פרויקט הקמת מבנים בישראל. הקמתם של מבני מגורים, מבני מסחר, מבנים ציבוריים, מבני תעשייה, בתי מלון וכדומה, כרוכים בהליכי הנדסה ותכנון מקדימים שחשיבותם רבה במיוחד. לפי החוק הישראלי, את שירותי התכנון וההנדסה מוסמכים להעניק רק מומחים להנדסה – הקונסטרוקטור אשר עבר הכשרה בתחום ומורשה לעסוק בו. אז מה כוללים שרותי קונסטרוקציה? מי מוסמך לספקם? מיהו קונסטרוקטור ולמה מצוק מהנדסים בע"מ הם המהנדסים האידאליים עבורכם.

מיהו הקונסטרוקטור?

כל פרויקט בנייה מחייב הסתייעות בשירותיו של קונסטרוקטור (Constructor) המהווה גורם בכיר ביותר בצוות הבנייה. הקונסטרוקטור, שנהוג לכנותו גם מהנדס מבנים הוא בעל מקצוע אשר מוסמך על פי החוק לעסוק בהנדסת תכנון ובנייה של מבנים. חוק המהנדסים והאדריכלים קובע כי מהנדסים בעלי רישוי, ידע וניסיון מתאימים יוכלו לעסוק בתכנון והנדסת מבנים.

במסגרת עבודתו, מהנדס המבנים מתכנן את השלד של המבנה והוא זה שאחראי על תכנון קונסטרוקציה construction של מבנה אמין, מודרני ובטיחותי. הקונסטרוקטור למעשה אחראי על חוזקו ויציבותו של המבנה ועליו להבטיח את יכולתו לשאת עומסים מגוונים וחריגים.

מה זה הנדסת ותכנון מבנים?

הנדסת מבנים היא תחום הנדסי המתמקד בתכנון של מבנים לסוגיהם. תהליך הקמתו של כל מבנה אורך שלבים רבים ומחייב מעורבות של אנשי מקצוע מגוונים. אחד השלבים הוא שלב התכנון של המבנה. על משימה מורכבת זו אמונים שני אנשי מקצוע – אדריכל וקונסטרוקטור. כשנהוג להבחין כמובן בין תכנון אדריכלי ותכנון הנדסי – הנדסת מבנים.

אחריות האדריכל, על פי רוב, מתמקדת בתכנון ההיבט החזותי של המבנה המדובר ועבודתו ממוקדת בענייני אסתטיקה, חזות, חלוקה פנימית של החלל, התאמת המבנה לסביבה ועוד. הקונסטרוקטור לעומת זאת אחראי על תכנון המבנה מבחינה הנדסית וטכנית.

 

קונסטרוקטור

מה כוללים שירותי קונסטרוקציה (construction) ?

כאמור, לפני הקמת כל מבנה הנדסי יש צורך בשירותי קונסטרוקציה (construction), כך לפני הקמת מבני מגורים, מבני ציבור, גשרים, בתי מלון, מבני תעשייה ומסחר, אולמות, בניית ממ"ד ואפילו מגדלי מים, הקונסטרוקטור מבצע תכנון הנדסי של המבנה ומציע במסגרת הליך זה מגוון עצום של שירותי קונסטרוקציה, ביניהם:

-מיפוי קונסטרוקציה

-סיוע לאדריכל בעיצוב המבנה

-התאמת פתרונות הנדסיים לצורכי המבנה ולתוכנית האדריכלית, לרבות סוג הביסוס, מיקום העמודים, סוג התקרה ועוד

-מציאת פתרונות אידאליים וסיפוק צרכים שונים בהתחשב בשיקולי עלות-תועלת ותוך שמירה על אינטרס כלכלי, ובכלל זה תכנון הקונסטרוקציה תוך ניתוח רווחיות וכדאיות, הפעלת שיקולי חסכון, יישום שיקולי ביצוע ועוד

-בחירת שלד המבנה והכרעה בדבר חומרי ושיטת הבנייה

-התאמת ועדכון דינמי של התכנון ההנדסי בהתאם להתפתחויות בשטח

-חתימה על הגרמושקה (תוכנית אדריכלית)

-קבלת אישורים נדרשים, למשל מהג"א

-פיקוח שוטף על הבנייה והנחיית בעלי המקצוע

-ניתוח בדיקות מעבדה נחוצות

למה חשוב לבחור מהנדס מבנים (קונסטרוקטור) מתאים?

-שרותי קונסטרוקציה (construction) הם כה רבים ומגוונים, כך שהם משפיעים על הרבה מאד היבטים של כל פרויקט בנייה

-לתפקידו של הקונסטרוקטור חשיבות רבה אשר לא ניתן להפריז בערכה- שרותי קונסטרוקציה מקיפים ומדוייקים הם לא רק הבסיס להצלחתו של פרויקט הבנייה המדובר, אלא גם הבסיס שיבטיח את עמידותו של המבנה, את תפקודו, את יציבותו ואת בטיחותם של הנכנסים בשעריו

-אין צורך להיזכר באירועים מצערים מהעבר כדי להבין את הקשר שבין ההגנה על חיי האדם לבין בחירה בקונסטרוקטור מיומן, מנוסה, אמין ומהימן, בעל ידע, כלים ומיומנויות שיבטיח שהמבנה המוקם הינו יציב, בטוח וכזה שיכול לעמוד בעומסים ובמאמצים רבים וחריגים

-לבחירת מהנדס מבנים מתאים יש גם חשיבות כלכלית, כאשר קונסטרוקטור מיומן יבצע גם ניתוח כלכלי אידאלי ויערב שיקולי עלות-תועלת בעת בחירת מאפייני הבנייה, באופן שיתרום לרווחיות הפרויקט

-בשל כל אלה, חשוב ביותר לבחור חברה המספקת שרותי קונסטרוקציה (construction) מקצועיים ומקיפים

קונסטרוקטור

נעים להכיר – מצוק מהנדסים בע"מ

חברת מצוּק מהנדסים עוסקת בתכנון קונסטרוקציות למבנים מסוגים שונים ומספקת שרותי קונסטרוקציה והנדסת תכנון ובנייה כבר כמה עשורים. בחירה במצוק מהנדסים היא הבחירה הנכונה בשל יתרונותיה הברורים של החברה:

ותק וניסיון

חברת מצוק מהנדסים מעניקה שרותי קונסטרוקציה construction כבר מעל 45 שנים ונציגיה לקחו חלק מרכזי בהפקת אלפי פרוייקטים מכל הסוגים בכל רחבי הארץ ומחוצה לה. בין לקוחותיה של מצוק מהנדסים נמנים לקוחות פרטיים וכן לקוחות ציבוריים ומוסדיים.

מגוון שירותים

חברת מצוק מהנדסים מציעה מגוון עצום של שירותי קונסטרוקציה הנחוצים לשם בנייה של כל מבנה, כאשר באמתחת חבריה ניסיון בהנדסת ותכנון מספר רב של מבנים בישראל ובחו"ל, לרבות, בנייני מגורים על סוגיהם, מבני מסחר, בתי מלון, מבנים ציבוריים, מוסדות חינוך, גשרים, מבני תעשייה ועוד. בין הפרויקטים השונים מיישמת חברת מצוק מהנדסים בע”מ את מקצועיותה גם במסגרת פרויקטים של התחדשות עירונית ברחבי ישראל (חיזוק ותוספות לבניינים לפי תמ"א 38, פינוי בינוי ושימור מבנים). בנוסף מעניקה מצוק מהנדסים גם שירותים של יעוץ מיגון ויעוץ הנדסי.

מקצועיות

לחברת מצוק מהנדסים משתייכים אנשי מקצוע בתחום הנדסת ותכנון מבנים, לרבות, מהנדסים, הנדסאים, שרטטים, מפקחי בניה ועוד. הקונסטרוקטורים של מצוק מהנדסים הם מהנדסים מורשים, מקצועיים ומיומנים, בעלי ידע נרחב בתחומם. כוח האדם האיכותי בחברה מתעדכן ובקיא בכל השיטות החדשניות ובכל ההתפתחויות בתחומי ההנדסה האזרחית.

איכות

שירותי הקונסטרוקציה של מצוק מהנדסים הם שירותים איכותיים ומקצועיים המיושמים תוך הקפדה על סטנדרטים ישראליים ובינלאומיים.

חדשנות וקדמה

בחברת מצוק מהנדסים מקפידים להתעדכן ולרכוש ידע יישומי המאפשר הסתייעות בכלים טכנולוגיים חדישים ומודרניים, לצד אמצעים ותיקים ומבוססים באופן שתורם לשירותי קונסטרוקציה מיטביים. בעבודות התכנון וההנדסה משולבים כלים טכנולוגיים מתקדמים, כגון תוכנת רוויט ומעבר לסביבת BIM, מה שמאפשר תכנון מפורט, איכותי ומדויק שניתן לעקוב אחריו ולעדכנו בקלות וביעילות. שימוש בתוכנות מחשב מתקדמות ומגוונות, לצד ביצוע עבודת התכנון בסביבת ה-CAD המוכרת (שכמובן מוכיחה עצמה כבר שנים רבות) מאפשר תכנון קונסטרוקטיבי הנדסי מפורט, דינמי וברמה איכותית ביותר.


Call Now Button דילוג לתוכן